Σας γνωρίζουμε ότι η Περιφέρεια Κρήτης, ο Δήμος Ηρακλείου, ο Σ.Ε.Γ.Α.Σ. και η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης διοργανώνουν και φέτος τους αγώνες δρόμου σε δημόσια οδό με την επωνυμία:

” GREECE Ηράκλειο – Ο δικός σου αγώνας” Οι αγώνες θα διεξαχθούν την Κυριακή 7 Απριλίου στο Ηράκλειο.

Ο παιδικός αγώνας αφορά απόσταση 1.000 μέτρων και μπορούν να συμμετάσχουν  δωρεάν σε αυτόν μαθητές και μαθήτριες Δημοτικών Σχολείων που φοιτούν στη Δ’,  Ε’ και ΣΤ’ τάξη.

Μπορούν να λάβουν μέρος όλα τα παιδιά τρέχοντας ή βαδίζοντας με τον δικό τους ρυθμό και με την επίβλεψη εθελοντών-γυμναστών.

Η Ομάδα Δράσης του σχολείου μας σας καλεί να δηλώσετε ομαδική συμμετοχή στον συγκεκριμένο αγώνα.  Έτσι, όσοι ενδιαφέρεστε, μπορείτε να συμπληρώσετε την παρακάτω αίτηση που επισυνάπτουμε

και να την παραδώσετε μέσω των παιδιών  στην κ. Εύα Μουρτζάκη έως   τις 26 Μαρτίου 2024.

Η ομάδα μας θα μεριμνήσει για την εγγραφή των παιδιών και για την προμήθεια αθλητικού υλικού (αριθμός, μπλουζάκια κ.λ.π.) το οποίο θα μοιραστεί στον χώρο της αφετηρίας την ημέρα του αγώνα.

Περισσότερα για τον παιδικό αγώνα εδώ